Biuro Prasowe

Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli, to także głęboka zaduma nad wymową każdego słowa. Paulo Coelho, Czarownica z Portobello

Przyszłość biznesu: firma-idea i turkusowi liderzy!

Współczesny świat stoi u progu wielkiej zmiany. W jakim kierunku ona pójdzie, zależy tylko od nas samych. O drogach, które warto wybrać, aby żyć i pracować lepiej, opowiedzą w Poznaniu prelegenci Forum Zamknięcia trwającej od maja kampanii społecznej „Praca? Lubię to!”. W poniedziałek, 28 listopada, organizatorzy akcji, YouNick oraz Uniwersytet SWPS, po raz ostatni zapraszają przedsiębiorców, pracowników i studentów na inspirujące wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne. W siedzibie uczelni usłyszymy m.in. o firmach przyszłości, turkusowych liderach i tworzonych przez nich organizacjach oraz o pracy z pasją dla najlepszego pracodawcy na świecie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji na stronie www.swps.pl/poznan lub www.younick.pl/pracalubieto.

 „Jeśli mamy pokonać zatrważające problemy naszych czasów, będziemy potrzebowali nowego typu organizacji, czyli firm bardziej zorientowanych na zapewnienie poczucia sensu, bardziej uduchowionych szkół, bardziej wydajnych organizacji non-profit. Każdy, kto wyrywa się z szeregu i podejmuje ryzyko nowych rozwiązań, prawdopodobnie spotka się z oporem lub będzie nazywany naiwniakiem, idealistą czy głupcem. Antropolog Margaret Mead kiedyś stwierdziła: Nigdy nie lekceważ mocy osób, które z oddaniem chcą zmieniać świat. W istocie to jedyna rzecz, jaka zmienia świat“. Wypowiedź Frederica Laloux, autora coraz popularniejszej na całym świecie książki „Pracować inaczej”, podsumowuje konferencję kończącą kampanię społeczną „Praca? Lubię to!”.

Do jednej rzeczy nie można ludzi zmusić – do chcenia. Wielu menedżerów głowi się jak sprawić, żeby ludziom chciało się chcieć. Zaawansowane programy motywacyjne, premiowe, rozwoju liderów, talentów i kompetencji miękkich, kursy, treningi, wyjazdy integracyjne… – tak wygląda rzeczywistość wielu nowoczesnych firm. Strategie kija i marchewki mają jednak poważną wadę. Są płytkie i krótkoterminowe. Mogą wpływać na zachowania ludzi w krótkim okresie czasu, ale nie mają mocy rozpalenia ludzkiego serca i wydobycia z niego prawdziwej pasji i zaangażowania do tego, co robi. Co w takim razie ma tę moc? Sam człowiek. W atmosferze wolności i szacunku do tego kim jest i jakie zasoby wnosi do organizacji. W dialogu ludzie się rozwijają, a wraz z nimi tworzone przez nich firmy. Brzmi jak utopia w dobie konkurencyjnej gospodarki rynkowej? A może utopią jest już model gospodarki wolnorynkowej? 28 listopada serdecznie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, pracowników i studentów do siedziby Uniwersytetu SWPS w Poznaniu na wyjątkowe spotkanie z ludźmi tworzących już dzisiaj rzeczywistość jutra – mówi Beata Kiewisz, pomysłodawczyni i współorganizatorka kampanii społecznej „Praca? Lubię to!”.

Podczas Forum Zamknięcia wspólnej inicjatywy YouNick i Uniwersytetu SWPS, zaproszeni goście podzielą się nowatorskimi koncepcjami, które są już wdrażane w światłych firmach w Polsce i na całym świecie. Żaneta Poirieux, założycielka Human Integral Instytut, organizatorka konferencji „Firma z Duszą” opowie o przełomowym podejściu do tworzenia i zarządzania firmami oraz organizacjami. Turkusowi liderzy, dbający o rozwój własny oraz swoich zespołów, to przyszłość biznesu, a ich działania pozwolą ludziom odnaleźć w pracy sens życia, godność i radość tworzenia. Mateusz Zmyślony, twórca i dyrektor kreatywny Grupy ESKADRA, współpracownik wybitnego ekonomisty i polityka prof. Jerzego Hausnera, po raz pierwszy w Poznaniu przedstawi stworzony wspólnie z profesorem koncept gospodarki przyszłości. Opowie o Open Eyes Economy, czyli gospodarce relacyjnej, opartej w całości na wartościach społecznych, a także o modelach „firma-idea”, „marka-kultura” i „miasto-idea” oraz ich praktycznych zastosowaniach. Ponadto zapozna uczestników konferencji z wnioskami płynącymi z Open Eyes Economy Summit 2016, międzynarodowego forum poświęconego ekonomii wartości. Na ostatnim spotkaniu kampanii „Praca? Lubię to!” nie zabraknie także podsumowania całej akcji oraz wystąpień przedstawicieli organizatorów. Piotr Voelkel, współzałożyciel Uniwersytetu SWPS i współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX, opowie o pogoni za pełnią życia, o wierze w siebie i ludzi oraz o tym, jak być użytecznym i zyskiwać we współpracy z innymi. Natomiast prezes YouNick, Dagmara Nickel dowiedzie, że dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy idą.

Na konferencję zamykającą naszą akcję zaprosiliśmy także wieloletniego pracownika firmy, która w tym roku po raz kolejny znalazła się na czele światowej listy najlepszych miejsc pracy Instytutu Great Place to Work. Mateusz Zięba z szwajcarskiego oddziału Google opowie o swojej pełnej pasji pracy i zebranych do tej pory doświadczeniach zawodowych – mówi Agnieszka Lewicka, współorganizatorka kampanii z Uniwersytetu SWPS. – Jednym z prelegentów będzie także psycholog dr Konrad Piotrowski, wykładowca naszej uczelni, który z perspektywy psychologii rozwojowej pokaże, jak dokonać zmiany w życiu, by czuć się szczęśliwym.

Część wykładową konferencji zamknie godzinny panel dyskusyjny z udziałem wielkopolskich przedsiębiorców, którzy już dzisiaj tworzą w swoich firmach wyjątkowe, przyjazne środowisko pracy. Przedstawiciele m.in. Schattdecor, Mindsailors i Q-workshop, odpowiedzą na pytania Doroty Krajewskiej-Roszyk, co robią, aby ludziom dobrze się u nich pracowało i przede wszystkim dlaczego to robią. Wierzymy, że dyskusja stanie się inspiracją do pozytywnych zmian w kolejnych firmach.

Na zakończenie naszej kampanii przygotowaliśmy specjalną niespodziankę dla uczestników – trzy równoległe, bezpłatne warsztaty z wykładowcami Uniwersytetu SWPS – psychologami, coachami i psychoterapeutami. Półtoragodzinne spotkania w mniejszych grupach, które poprowadzą Anna Cwojdzińska, dr Mirosława Leopold oraz dr Marcin Kochanowski, rozpoczną się o g. 15:30. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, a o udziale zadecyduje kolejność zapisów – dodaje Agnieszka Lewicka.

Wstęp na Forum Zamknięcia kampanii społecznej „Praca? Lubię to!” jest bezpłatny, pod warunkiem wcześniejszej rejestracji online za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.swps.pl/poznan lub www.younick.pl/pracalubieto. Ostatnie wydarzenie wspólnej akcji YouNick i Uniwersytetu SWPS odbędzie się w poniedziałek, 28 listopada w godzinach 10:00-15:30 (prelekcje i panel dyskusyjny) oraz 15:30-17:00 (warsztaty) w siedzibie uczelni w Poznaniu przy ul. T. Kutrzeby 10 w sali 001.