Biuro Prasowe

Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli, to także głęboka zaduma nad wymową każdego słowa. Paulo Coelho, Czarownica z Portobello

Waterpolo Poznań zagra na wyjeździe z ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki

W 4 kolejce Ekstraklasy piłki wodnej Waterpolo Poznań zmierzy się na wyjeździe z drużyną ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane na basenie w Łodzi w sobotę, 3 grudnia o g. 20:30. Zaplanowany na 4 grudnia rewanż rozpocznie się natomiast o g. 10:30. Po 6 zwycięskich meczach poznańscy waterpoliści znajdują się na szczycie tabeli ligowej.

W najbliższy weekend, 3 i 4 grudnia zawodnicy Waterpolo Poznań rozegrają ostatni w tym roku kalendarzowym dwumecz Mistrzostw Polski Seniorów 2016/2017. Po raz pierwszy w tym sezonie zmierzą się na wyjeździe z bardzo silnym zespołem z Łodzi. Pierwszy mecz 4 kolejki Ekstraklasy waterpoliści zagrają w sobotę o g. 20:30, natomiast spotkanie rewanżowe w niedzielę o g. 10:30. Poznańscy piłkarze wodni po ostatnich wygranych nad WTS Polonią Bytom, Legią Warszawa oraz GKPW 59 Gorzów są aktualnie liderami Ekstraklasy. Drużyna ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki zajmuje 3 miejsce w tabeli i ma do poznaniaków 3 punkty straty.

Do Łodzi wybieramy się w najsilniejszym składzie. Zdajemy sobie sprawę, że dwa najbliższe dwumecze – w grudniu z drużyną ŁSTW i w marcu z Arkonią Szczecin, zadecydują o naszych szansach na złoty medal. W 4 kolejce Ekstraklasy spotkamy się z bardzo doświadczoną drużyną, o ogromnym potencjale i umiejętnościach, której celem w tym sezonie jest powrót na najwyższy szczyt. Wierzę w nasze dwa zwycięstwa, mimo iż będą to na pewno najtrudniejsze mecze tej rundy – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Drużyna Waterpolo Poznań w dwumeczu w Łodzi wystąpi w następującym składzie: Paweł Handze, Łukasz Miałkowski (bramkarze), Rafał Bocheński, Paweł Rękawek, Rafał Iwanowicz, Maciej Mruk, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Oskar Szymonik, Tomasz Różycki, Igor Cagalinec, Paweł Wielogórski, Piotr Cichy, Jakub Goździak, Marcin Drula oraz trener Jacek Maciąg.

5 kolejka Ekstraklasy zostanie rozegrana w Poznaniu dopiero na początku marca, ale 17 i 18 grudnia na wszystkich miłośników piłki wodnej czeka świąteczna niespodzianka. W Termach Maltańskich odbędzie się 3 edycja międzynarodowego turnieju Malta Waterpolo Cup – Grand Prix Poznania, w którym oprócz zespołów seniorskich z Polski, Austrii, Słowacji i Węgier wystąpią po raz pierwszy także juniorzy z roczników 2004 i 2005 (Junior Malta Waterpolo Cup).

Aktualne informacje o MPS – Ekstraklasa 2016/2017 są dostępne na stronie KTPW.

Fot. P. Rychter, LepszyPoznan.pl